Grojecki Dzień Kobiet

Połowa z ponad dwustu członków Stowarzyszenia Górników Emerytów I Rencistów Górniczych Oraz Innych Branż Zawodowych w Grojcu to panie. W sobotę 11 marca w sali widowiskowej Domu Ludowego świętowały Dzień Kobiet.

Prezes Albin Kojm przywitał gości i uczestników, a następnie życzył wszystkim koleżankom uśmiechu we wszystkie, nie tylko świąteczne dni. Do życzeń dołączył zastępca wójta Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, dziękując zarazem za cierpliwość i wyrozumiałość, za opiekę nad dziećmi i wnukami oraz przyznając, że mężczyźni za rzadko mówią kobietom o swojej miłości.

Ksiądz proboszcz Józef Zborek podkreślił, że kobiety są powołane do wychowania w miłości i dodał, że 8 marca kościół wspomina Jana Bożego, założyciela zakonu bonifratrów – Braci Miłosierdzia.

Barbara Chowaniec dziękując za życzenia i kwiaty zrewanżowała się serdecznościami z okazji coraz bardziej popularnego Dnia Mężczyzn, który przypada 10 marca. Kulminację stanowiło gromkie "Sto lat!" i toast. Następnie wszystkie panie zostały obdarowane różami i słodyczami. W części nieoficjalnej gwoździem programu był pyszny poczęstunek, nad którym czuwała nieoceniona Hanna Białkowska.