Budowa chodnika ul. Jagiellończyka w Grojcu

Na początku listopada zakończy się budowa chodnika wzdłuż ul. Jagiellończyka w Grojcu. Prace, które ruszyły na początku października objęły ponad 700-metrowy odcinek – od istniejącego już chodnika w rejonie skrzyżowania z ul. Skotnica w stronę DW 948 ...

Na początku listopada zakończy się budowa chodnika wzdłuż ul. Jagiellończyka w Grojcu. Prace, które ruszyły na początku października objęły ponad 700-metrowy odcinek – od istniejącego już chodnika w rejonie skrzyżowania z ul. Skotnica w stronę DW 948.

Zadanie realizowane wspólnie przez Powiat Oświęcimski i Gminę Oświęcim. Wartość robót to 820 tys. zł, dofinansowane po połowie przez oba samorządy. W ramach inwestycji wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa, stanowiąca odwodnienie jezdni oraz powstającego chodnika.

Mieszkańcy tej części Grojca są zadowoleni, iż będą mogli wreszcie stąpać po chodniku, a nie po poboczu. Tym bardziej po tym, jak znacząco zwiększył się ruch pojazdów na tej drodze w kierunku wyremontowanej już ul. Kasztanowej, łączącej Grojec z Zaborzem, oraz zmodernizowanej ul. Grojeckiej w Zaborzu. Oba te trakty zostały wykonane wspólnymi siłami powiatu i gminy.

Jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji na ul. Jagiellończyka Gmina Oświęcim wystąpiła do zarządcy tej drogi z wnioskiem, aby projektowany chodnik połączyć z istniejącymi zatokami autobusowymi przy ul. Beskidzkiej.

– Niestety, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie nie wyraził na to zgody, tłumacząc iż powyższy zakres jest niezgodny z koncepcją przebudowy skrzyżowania DW 948 z ul. Jagiellończyka i Czajki, która obejmuje wykonanie lewoskrętu – mówi Wójt Gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa, dodając że w związku z tym połączenie chodnika przy ul. Jagiellończyka z zatoką autobusową przy ul. Beskidzkiej nastąpi podczas przebudowy przedmiotowego skrzyżowania.