Spotkanie Kolędowe w grojeckim Zakładzie

To był pierwszy wspólny występ podopiecznych Powiatowego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Grojcu oraz Domu Pomocy Społecznej w Bobrku. Razem z nimi 31 stycznia na scenie świetlicy śpiewał zespół "Tęcza" z Brzeszcz.

Dyrektor PZOL Maria Wilgus deklarowała, że było to pierwsze, ale nie ostatnie artystyczne spotkanie w takim gronie. Jego uczestnicy złożyli sobie wzajemnie podziękowania i – wciąż jeszcze noworoczne – życzenia.

Gośćmi kolędowania byli starosta Powiatu Oświęcimskiego Zbigniew Starzec i zastępca wójta Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, który podkreślił, że jako grojczanin, będąc w takim towarzystwie i w tym miejscu, wie, że jest wśród swoich. W spotkaniu wzięli też udział m.in. wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Iwona Gibas, ksiądz proboszcz Józef Zborek, sołtys Grojca Krzysztof Wolak i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Barbara Gasidło.