Poniedziałek, 2 października 2017

Przebudowa przedszkola w Grojcu zakończona

Adaptacja pomieszczeń, które dawniej zajmowała przychodnia, rozpoczęła się w lutym tego roku. Pierwszy etap prac zakończył się w maju powiększeniem siedziby przedszkola w Domu Ludowym, co pozwoliło "przeprowadzić" do niej dzieci, które do tej pory uczyły się w budynku szkoły.

Inwestycja była kontynuowana w czasie wakacji. Pomieszczenia na obu kondygnacjach zostały przebudowane i wykonano w nich szyb windy towarowej. Zamontowany w nim dźwig służy do dostarczania jedzenia do sal na piętrze. Modernizacja znajdującej się na parterze kuchni objęła m.in. remont wentylacji i instalacji elektrycznej oraz wyposażenie jej w klimatyzację.

Wszystkie prace zrealizowane w tym roku w Przedszkolu Samorządowym w Grojcu pochłonęły ponad 330 tys. złotych z budżetu Gminy Oświęcim. 29 września komisja z wójtem Albertem Bartoszem dokonała odbioru robót budowlanych.