W dniu 08 września 2011 przybyła grupa 45 osób z Munster.
Osoby te są mieszkańcami parafii p.w. Świętego Krzyża oraz kościoła Świętej Trójcy i kościoła św. Boromeusza.
Będąc w Oświęcimiu postanowili odwiedzić parafie w Grojcu, której ich parafia zwróciła w roku 2009 dzwon, który w czasie działań II wojny światowej został zrabowany z naszego kościoła św. Wawrzyńca. Mieli wielką chęć odwiedzenia naszej parafii.
O godz. 14.00 pod stary kościół podjechał autobus i wysiedli z niego mieszkańcy z Munster. Po krótkim przywitaniu najpierw przez p. Sołtysa Krzysztofa Wolaka, a następnie przez naszego ks. Proboszcza Józefa Zborka udali się pieszo do sołtysówki na krótki posiłek oraz kawę, herbatę i ciastko.
W sołtysówce jeszcze raz zostali powitani a następnie jedna z pań podziękowała serdecznie za tak niespodziewane, gościnne przyjęcie oraz zaprosiła ks. Proboszcza i p. Sołtysa do rewizyty w Munster.
Po posiłku cała grupa udała się do kościoła św. Wawrzyńca, gdzie na samym początku powitał ich zwrócony dzwon - Wawrzyniec. Wszyscy obecni byli bardzo wzruszeni mogą ponownie usłyszeć dźwięk dzwonu, który jeszcze niedawno mogli słyszeć w swojej parafii.
W kościele wysłuchali z ciekawością krótkiej historii Grojca oraz zabytkowego kościoła, zadali również wiele pytań na które starał się odpowiedzieć p. Mizgalski. Na zakończenie pobytu w starym kosciele zaśpiewali pieśń do Boga by nie zapominał o przyjaciołach i bliskich rozsianych po świecie.
Następnie wszyscy przeszli do nowego kościoła gdzie z zainteresowaniem wysłuchali krótkiej historii powstania i funkcjonowania nowej świątyni. Wystrój wewnętrzny kościoła bardzo im się podobał i porobili wiele zdjęć na pamiątkę.
Dowiedzieli się również o dzwonie zwróconym przez parafie w Gronau i ze wisi on za wieży nowego kościoła. Pan Sołtys powiedział, że z naszej parafii pochodzi światowej sławy rzeźbiarz Igor Mitoraj. Zainteresowali się tym bardzo, gdyż poprzedniego dnia w Krakowie oglądali jego rzeźby.
Wysłuchali również krótkiego recitalu organowego i zaśpiewali z organami jako dziękczynienie za odwiedzenie Grojca niemieckie „Te Deum”.
Pan Sołtys zauważył, ze jedna z pań w trakcie pobytu tak w jednym jak i drugim kościele narysowała kilka pięknych rycin ołówkiem.
Na pożegnanie usłyszeliśmy od gości z Munster, że sprawiliśmy im wielką niespodziankę oprowadzając ich po naszych kościołach oraz, że to dzisiejsze popołudnie będą zawsze pamiętać gdyż nie było zmarnowane ! Stwierdzili również, że to spotkanie jest żywym i przepięknym przykładem Polsko – Niemieckiego pojednania.
Dwie i pół godziny później ks. Proboszcz, pan Sołtys i reszta obecnych pożegnała serdecznie wycieczkę z Munster.