Ul. Przecznica w Grojcu jak nowa

Zakończyła się przebudowa ul. Przecznica w Grojcu. Oficjalnego odbioru inwestycji, w dniu 16.05.2016 r. dokonali Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz, Zastępca Wójta Mirosław Smolarek, Radni Gminy Oświęcim: Sławomir Domżał i Jacek Mydlarz oraz pracownicy Urzędu Gminy Oświęcim Piotr Kraj i Jarosław Wideł. Wykonawcą prac była firma: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Drogopol z Katowic...

Dzięki realizacji tej inwestycji, zmodernizowana została droga łącząca gminę Oświęcim z gminą Osiek, z której będą mogli korzystać mieszkańcy nie tylko wyżej wymienionych gmin, ale także całego Powiatu Oświęcimskiego. Jest to niezwykle ważna droga dla mieszkańców naszej gminy, znacznie skracająca odległość pomiędzy Grojcem a Osiekiem. Dzięki tej przebudowie zapewniony został - na całej długości ulicy - komfort jazdy.

Inwestycja obejmowała przebudowę 650 metrów drogi, z głównych prac wykonano: położenie dwóch warstw nawierzchni asfaltobetonowej o grubości ok. 8 cm., utwardzenie pobocza tłuczniem, przełożenie oraz uzupełnienie korytka odwadniającego oraz oczyszczenie rowów przydrożnych. Warto zaznaczyć, że koszt inwestycji wyniósł jedynie 112 423,69 zł., a wykonawca przedłożył Gminie Oświęcim siedmioletnią gwarancję trwałości wykonania.