Przedszkole w Grojcu większe

Przedszkole w Grojcu większe Środa, 24 maja 2017 Siedziba Przedszkola Samorządowego w Domu Ludowym w Grojcu powiększy się o pięć sal o łącznej powierzchni 141 m2. Dzieci wprowadzą się do nich po wakacjach. 23 maja miał miejsce odbiór techniczny.

Majówka pszczelarzy

Majówka pszczelarzy Czwartek, 4 maja 2017 1 maja w Pasiece "Malwa" w Grojcu pszczelarze otworzyli nowy sezon. Prócz członków Koła Ziemi Oświęcimskiej zjechali bartnicy z Porąbki, Osieka, Pszczyny, Jawiszowic, Bestwiny, Starej Wsi, Bierunia i Czechowic-Dziedzic. Wymieniali doświadczenia i spostrzeżenia po trudnej zimie.

Grojecki Dzień Kobiet

Grojecki Dzień Kobiet Niedziela, 12 marca 2017 Połowa z ponad dwustu członków Stowarzyszenia Górników Emerytów I Rencistów Górniczych Oraz Innych Branż Zawodowych w Grojcu to panie. W sobotę 11 marca w sali widowiskowej Domu Ludowego świętowały Dzień Kobiet.

Spotkanie Kolędowe w grojeckim Zakładzie

Spotkanie Kolędowe w grojeckim Zakładzie Środa, 1 lutego 2017 To był pierwszy wspólny występ podopiecznych Powiatowego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Grojcu oraz Domu Pomocy Społecznej w Bobrku. Razem z nimi 31 stycznia na scenie świetlicy śpiewał zespół "Tęcza" z Brzeszcz.

Dla tych, których serca są złote. Jasełka w szkole w Grojcu

Dla tych, których serca są złote. Jasełka w szkole w Grojcu Środa, 25 stycznia 2017 Biały korowód aniołów, niosących urokliwie migotające latarenki, rozpoczął tegoroczne przedstawienie jasełkowe. Przygotowały je dzieci z klas IIIa i IIIb, które pracowały pod kierunkiem pań: Doroty Dudek, Krystyny Jaromin i Małgorzaty Semik. Nad muzyczną oprawą przedstawienia czuwał pan Jarosław Cieciak. Babcie i Dziadkowie z dumą oglądali swoje wnuczęta, które pełną piersią zaśpiewały tradycyjne polskie kolędy.

Dzień Patrona w szkole w Grojcu

Dzień Patrona w szkole w Grojcu Piątek, 20 stycznia 2017 W piątek 13 stycznia obchodziliśmy ( nieco spóźniony) dzień patrona naszej szkoły. Było to jednocześnie nasze podsumowanie Roku Henryka Sienkiewicza.

Wigilia u Emerytów w Grojcu

Wigilia u Emerytów w Grojcu Wtorek, 20 grudnia 2016 Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów zorganizowało jak co roku Wigilię dla swoich członków.

Spotkania informacyjne o przychodni

Spotkania informacyjne o przychodni Sobota, 10 grudnia 2016 Spotkania informacyjne o ośrodkach zdrowia – w Grojcu, którego otwarcie jest planowane latem przyszłego roku, i działającym od września we Włosienicy – odbyły się w Grojcu 4 grudnia, a w Stawach Grojeckich cztery dni później.

Nowy Ośrodek Zdrowia w Grojcu

Nowy Ośrodek Zdrowia w Grojcu Wtorek, 6 grudnia 2016 Urząd Gminy Oświęcim przygotowuje się do budowy nowego ośrodka zdrowia w Grojcu. W styczniu 2017 roku planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę. Poniżej przedstawiamy wizualizację planowanego ośrodka.

Zaduszki Dżemowe w Grojcu

Zaduszki Dżemowe w Grojcu Poniedziałek, 7 listopada 2016 Wojciech Klich i z jego tarnowscy przyjaciele w piątkowy wieczór, 4 listopada grali muzyczne wspomnienia, utwory nieżyjących polskich artystów, przeboje i zapomniane piosenki, które powstały – choć trudno w to uwierzyć – w ciągu minionego półwiecza.

archiwum wiadomości