„Dzień Odblaskowej Jesieni” w szkole w Grojcu

W piątek 23 września w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu było wesoło i kolorowo. Wprawdzie odeszło od nas lato, ale przecież dzieci umieją docenić uroki każdej pory roku. Uczniowie efektownie i mądrze przywitali nadchodzącą jesień, biorąc udział w akcji pod hasłem „Dzień Odblaskowej Jesieni”. Nad organizacją i przebiegiem czuwały opiekunki samorządów klas I- III i IV-VI, panie Joanna Miłoń i Izabela Berszakiewicz.

Już od rana szkolne korytarze wyglądały inaczej niż zwykle - granat mundurków zastąpiły stroje w barwach jesieni, nad którymi wkrótce zaczęły dominować jaskrawe kolory kamizelek odblaskowych. W klasach pod czujnym okiem wychowawców, a niekiedy z ich niemałą pomocą, powstały pomysłowe plakaty z hasłami zachęcającymi do noszenia odblasków.


Oficjalne powitanie nastąpiło w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Pani Jesień nadeszła z koszyczkiem pełnym odblaskowych gadżetów, a towarzyszący jej przyjaciele przekazali mnóstwo dobrych rad. Przypomnieli, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się na rowerze, jak być bezpiecznym pieszym w jesienny wieczór lub szarugę. Były też konkursy z odblaskowymi nagrodami!


Zaprezentowane plakaty i hasła były, zdaniem pani dyrektor Joanny Wysogląd, tak imponujące i przemawiające do wyobraźni, że postanowiła przyznać wszystkim autorom słodkie nagrody, co spotkało się z ogólnym entuzjazmem. Wyróżniono również uczniów biorących udział w konkursie „Najbardziej odblaskowy tornister". Pani Małgorzata Chwierut wręczyła laureatom dyplomy i odblaskowe upominki.


Podsumowaniem akcji był barwny marsz ulicami Grojca. Miło było widzieć uśmiechnięte twarze kierowców, cierpliwie czekających, aż długi dziecięcy pochód przejdzie przez ulicę. Przechodnie przypatrywali się z sympatią i dużym zaciekawieniem. Uczniowie i nauczyciele kolejny raz zwrócili uwagę na ważny problem bezpieczeństwa na drodze. Mamy nadzieję, że cel tej, jak i innych podobnych akcji w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”, zostanie osiągnięty.

 

GALERIA