Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już drugi raz uczniowie naszej szkoły brali udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja odbyła się 30 września 2016r. w piątek.

Celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do  przypomnienia sobie tabliczki mnożenia  w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest dla uczniów okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. 

 

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w nietypowo – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne  Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy przepytują starszych kolegów oraz dorosłych. Wszystko odbywa się pod opieką osoby dorosłej, która czuwa nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów. 

 

W tym roku szkolnym nasi uczniowie – egzaminatorzy z klas 4b i 6b – wyszli na ulice Grojca. Odwiedzili kiosk ruchu, sklep i spacerowali po grojeckim parku. Byli widoczni! Nieśli ze sobą kolorowe transparenty głoszące główne motto akcji: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

 

Uczniowie zapraszali napotkane osoby do zabawy. Zadawali pięć pytań. Kto odpowiedział prawidłowo, dostawał odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Trzeba stwierdzić, że w naszej miejscowości mieszkają mądrzy ludzie. Wszyscy uczestnicy okazali się ekspertami.

 

W szkole natomiast było bardzo słodko. Samorząd Uczniowski przygotował smakowite stanowiska dla ekspertów. Każdy uczeń, który zdobył tytuł Eksperta, przychodząc z odznaką, mógł odebrać kawałek ulubionej czekolady.

 

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był pełen emocji. Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie imprezy. Gratulujemy EKSPERTOM i zachęcamy wszystkie dzieci do przypominania sobie tabliczki mnożenia podczas gier i zabaw. Wszystko po to, aby potem w takim dniu jak ten śpiewająco zdać egzamin i zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

 

GALERIA