"Przychodnia z sercem" w Grojcu odebrana

Uroczysty odbiór nowego Ośrodka Zdrowia w Grojcu miał miejsce w piątek, 29 września. "Przychodnia z sercem" – pod taką nazwą będzie funkcjonować lecznica – rusza od przyszłego tygodnia. Od 2 października przyszli pacjenci będą mogli złożyć deklaracje, a od wtorku 3 października – skorzystać z porady lekarza.

Żeby skorzystać z usług nowej lecznicy, trzeba złożyć w niej deklarację. Warto to zrobić póki jesteśmy zdrowi, nie czekając, aż dopadnie nas choroba. Ułatwi to kontakt z lekarzem, kiedy rzeczywiście będziemy go potrzebować. Co nie mniej ważne: funkcjonowanie "Przychodni z sercem" zależy bezpośrednio od tego, czy będzie w niej odpowiednio dużo zdeklarowanych pacjentów.


Budowa Ośrodka Zdrowia w Grojcu rozpoczęła się w kwietniu. Inwestycja zrealizowana z budżetu Gminy Oświęcim kosztowała 1 257 878 zł. Powstał nowoczesny obiekt o powierzchni użytkowej 224,20 m2. Budynek został podzielony na dwie części tj. dla dorosłych oraz dla dzieci.


W części przeznaczonej dla dzieci są poczekalnia, gabinet pediatryczny, gabinet szczepień , WC oraz pomieszczenie dla matki z dzieckiem. W części dla dorosłych: pomieszczenie do badań RTG, trzy gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, sterylizatornia, szatnia, kotłownia oraz WC dla niepełnosprawnych.


Uroczystego odbioru dokonali wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Maria Brombosz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzysztof Harmata, sołtys Grojca Krzysztof Wolak i wykonawca inwestycji Grzegorz Boba.

GALERIA