Dzień Kobiet... i Mężczyzn

Członkinie Stowarzyszenia Emerytów w Grojcu świętowały Dzień Kobiet w sobotę, 10 marca. W kalendarzu pod tą datą jest zapisany Dzień Mężczyzn, zatem pełne animuszu grojczanki przyjmowały i zarazem składały życzenia.

Imprezę rozpoczęło wspólnie odśpiewane "Sto lat", a jako pierwszy z serdecznościami pośpieszył gospodarz imprezy, prezes Stowarzyszenia Albin Kojm. Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz, życząc  pomyślności i zdrowia, złożył wyrazy wdzięczności:
– Drogie Panie! Jesteście dla nas natchnieniem i spełnieniem. Tak naprawdę my żyjemy tylko po to, żeby Wam zaimponować. Cieszymy się, że jesteście, że swoim pięknym uśmiechem jesteście w stanie rozjaśnić każdy nasz dzień. Bardzo Wam za to dziękuję!

 

Grojczanki usłyszały świąteczne życzenia także od przewodniczącego Rady Gminy Piotra Śreniawskiego, sołtysa Krzysztofa Wolaka i księdza proboszcza Józefa Zborka. Wszystkie panie zostały obdarowane przez goszczących na spotkaniu samorządowców kwiatami i słodyczami.

 

Kiedy na stoły trafił poczęstunek, zrobiło się nieoficjalnie i nieformalnie. Rozmowy, anegdotki i ploteczki wymieniano na siedząco i w tańcu, a dzięki nowej świeckiej tradycji nie tylko kobiety, ale również mężczyźni obchodzili swoje święto.

GALERIA