Śpiewające rodziny w Grojcu

Zespół "Hope Alive" wystąpił w Domu Ludowym 27 marca. To już trzecia wizyta ekipy, którą tworzą zaprzyjaźnione muzykujące rodziny. Śpiewem, graniem i tańcem głoszą głęboką i żarliwą wiarę. Bezpretensjonalne religijne piosenki sprawiły, że emocje udzieliły się grojeckiej publiczności.

Członkowie "Hope Alive" mieszkają w okolicach Freiburga, ale pochodzą z różnych krajów – Niemiec, Szwajcarii i Kanady. Dziewczęta i chłopcy, dzieci i rodzice zarażają pasją i sprawiają wrażenie, jakby dzięki muzyce rozumieli się bez słów. W repertuarze mają skoczne melodie, które porywają tanecznym rytmem, i skłaniające ku refleksji, nastrojowe ballady.

Dziękując za pełen wrażeń koncert, wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz obdarował wszystkie śpiewające panie – również te mniej dorosłe – różami. Agnieszka Komendera z Fundacji "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" tradycyjnym wielkanocnym koszem podziękowała przyjaciołom z Niemiec za charytatywny występ podczas dobroczynnego jarmarku w ostatnią niedzielę marca.