Grojec: inwestycja na Alei Ogrodowej w najbliższych miesiącach

Przebudowa odcinka Alei Ogrodowej w rejonie Szkoły Podstawowej w Grojcu to kolejna inwestycja, której realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Będzie kosztować ok. pół miliona złotych. Gmina Oświęcim uzyskała dofinansowanie do tego przedsięwzięcia w wysokości ok. 113 tys. złotych.

Aleja Ogrodowa na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kazimierza Jagiellończyka do skrzyżowania z ulicą Szembeka (jednak bez samych krzyżówek), czyli w bezpośrednim sąsiedztwie grojeckiej szkoły, zostanie kompleksowo przebudowana. W projekcie jest poszerzenie jezdni, budowa kanalizacji deszczowej, chodnika i miejsc parkingowych.

Prace przygotowawcze trwają – roboty powinny zacząć się po wakacjach, a ich zakończenie jest zaplanowane na pierwszy kwartał przyszłego roku. 6 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz podpisał umowę o przyznaniu pomocy na realizację tej inwestycji ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.