Pasowanie najmłodszych czytelników w Grojcu

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w Grojcu są pełnoprawnymi czytelnikami od 20 lutego. W tym dniu zostali pasowani przez Królową Książkę. Uroczystość była równocześnie podsumowaniem akcji "Mała książka, wielki człowiek".

Ceremonię rozpoczęły biblioteczne wróżki, które próbowały zaskoczyć najmłodszych uczniów rymowanymi zgadywankami. Zanim jednak doczytały podchwytliwe pytania, dzieci już wołały "Czerwony Kapturek!", "Kopciuszek!", "Pinokio!".


Po tym sprawdzianie ze znajomości bajkowych postaci na scenę wkroczyła Królowa Książka. Pierwszoklasiści powtórzyli za nią słowa ślubowania, obiecując, że będą nie tylko dużo czytać, ale też obchodzić się z książkami, jak na mądre dzieci przystało.


Kulminacją uroczystości było pasowanie na czytelnika. Każdy uczeń został mianowany przez Królową, która potwierdziła swoim autorytetem, że także wójt Mirosław Smolarek posiadł tę cenną umiejętność – on także został pasowany.


Wszyscy świeżo upieczeni czytelnicy dostali pamiątkowe dyplomy i zakładki. A ponieważ grojecka gala podsumowywała trwającą od jesieni we wszystkich szkołach akcję "Mała książka, wielki człowiek", każdy uczeń otrzymał też książkę z pierwszymi czytankami.


Gratulacje i życzenia złożyli dzieciom wójt Gminy Oświęcim, jego zastępca Halina Musiał i dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Agata Michalska. Ich podziękowania usłyszeli też rodzice, którym mimo niedogodnej pory (czwartkowe przedpołudnie) udało się gościć na uroczystości.

GALERIA