Święto plonów 2021 w Grojcu

W niedzielne, świąteczne popołudnie, 15 sierpnia odbyły się dożynki sołeckie w Grojcu.

Koło Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe oraz liczna grupa mieszkańców Grojca przybyli do parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Grojcu, by pod przewodnictwem proboszcza ks. Józefa Zborka uczestniczyć we mszy św. dożynkowej i podziękować Bogu za zebrane w tym roku plony. Z mieszkańcami modlił się też wójt gminy, Mirosław Smolarek z małżonką.

 

Następnie odbył się oficjalny przemarsz do parku, gdzie miały miejsce dalsze obchody święta plonów. Rozpoczęto od podziękowań wygłoszonych przez wójta gminy Oświęcim Mirosława Smolarka oraz gospodarzy tegorocznych dożynek: Państwa Anzelmy i Zbigniewa Goców, prowadzących gospodarstwo rybackie w Grojcu. Wójt podkreślił wagę podtrzymywania i kultywowania wspaniałej tradycji dożynek oraz wspólnego świętowania.

 

Póżniej odbyło się przekazanie chleba na ręce gospodarzy dożynek, wójta oraz sołtysa Grojca, którzy poczęstowali nim uczestników święta. W ramach obchodów można było podziwiać występ grojeckiego Koła Gospodyń Wiejskich i zespołu śpiewaczego Grojczanie. Na tych fantastycznych prezentacjach lokalnej kultury zakończyła się oficjalna część dożynek, po której tradycyjnie nadszedł czas na festyn i wspaniałą zabawę przy muzyce.

 

GALERIA