Dzień Kobiet w Grojcu

Członkinie Stowarzyszenia Górników, Emerytów i Rencistów Górniczych oraz Innych Branż Zawodowych świętowały 8 marca w Domu Ludowym w Grojcu.

Prezes Stowarzyszenia Albin Kojm przywitawszy zgromadzone panie i zaproszonych gości, złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet. Zauważył też, że minęły już dwa lata od poprzedniego spotkania w tak szerokim gronie, i wyraził nadzieję, że kolejne będą odtąd organizowane regularnie. Błogosławieństwa wszystkim zebranym udzielił ksiądz proboszcz Józef Zborek.

 

Do wydarzeń ostatnich dni, w efekcie których uchodźcy z Ukrainy znaleźli się również na ziemi oświęcimskiej, mocno nawiązał w swoim wystąpieniu wójt gminy Oświęcim:
– Stajecie, Panie, na wysokości zadania, oferując mieszkania, dary, niosąc wszelaką pomoc, jaka jest możliwa – powiedział Mirosław Smolarek. – Żadne słowa nie są w stanie wyrazić wdzięczności tych, którzy są przyjmowani w Waszych domach. Bardzo Wam za to dziękuję. Tej pomocy będzie trzeba coraz więcej. Mam nadzieję, że sprostamy temu wyzwaniu. Dziękuję za Wasze ciepło, za to, że ono jest w Waszych rodzinach. Myślę że nigdy go nie zabraknie, bo wszyscy tego ciepła, uśmiechu i bezpieczeństwa potrzebujemy.

 

Wszystkie panie dostały w prezencie słodycze i zwyczajowe tulipany. Kiedy już wybrzmiało chóralne "Sto lat!", długie rozmowy przy poczęstunku pozwoliły wzmocnić i odnowić nadwątlone przez epidemię znajomości i towarzyskie kontakty.

 

Tagi

GALERIA