Wigilia Stowarzyszenia Górników

W niedzielę, 17 grudnia w Grojcu wigilijne spotkanie urządzili członkowie Stowarzyszenia Górników, Emerytów i Rencistów Górniczych oraz Innych Branż Zawodowych.

Organizacja ma siedzibę w Grojcu, ale zrzesza mieszkańców wielu miejscowości gminy Oświęcim. Do wspólnego śpiewania kolęd zaprosił zebranych Zespół Grojczanie. Salę widowiskową Domu Ludowego wypełniły znane wszystkim słowa "Gdy się Chrystus rodzi" i "Przybieżeli do Betlejem". Prezes Albin Kojm podziękował w imieniu władz Stowarzyszenia samorządowcom, których wsparcie dla działalności organizacji, jak podkreślił, jest nie do przecenienia.

Wójt Mirosław Smolarek życzył grojeckim emerytom, żeby Święta upłynęły w tolerancyjnej i otwartej atmosferze. Przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek wyraziła przekonanie, że będziemy dla siebie nawzajem lepsi nie tylko w czas Bożego Narodzenia. Świąteczne życzenia dla górniczych i wszystkich innych rodzin dołączył starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Ksiądz proboszcz Józef Zborek poprosił o symboliczną minutę ciszy. Następnie zmówił modlitwę o dar miłości, zdrowia i spokoju, o szczęście dla rodzin i bliskich, a także za tych, którzy świąteczny czas spędzą samotnie. Nieoficjalną część spotkania wypełniło łamanie opłatka i tradycyjny, wigilijny poczęstunek.